Зміна повітря в приміщенні по вологості, за складом і по температурі незалежно від чинників, що викликали цей процес, може привести до погіршення загального самопочуття людини або до порушення технології процесів виробництва. Найчастіше так на практиці і відбувається. Погіршення якості повітря в приміщенні можна і потрібно запобігти. Досить правильно і професійно організувати повітрообмін, при якому забруднене повітря виводитися з приміщення, а чистіший в нього надходить. При цьому якість повітрообміну залежить від того, наскільки витримано співвідношення між необхідними розрахунковими параметрами повітря в приміщенні і правильно підібраним обладнанням, їх розміщенням та параметрами самого приміщення.

Ось весь цей комплекс завдань вирішує сукупність заходів під назвою організація системи вентиляції. Система вентилювання приміщень забезпечується спеціалізованими інженерними системами, що складаються з професійних технічних пристроїв. Кожне з таких пристроїв, що складають систему вентиляції, виконує певне завдання. В цілому сукупність виконуваних кожним з пристроїв системи вентиляції завдань: очищення повітря, його нагрівання і транспортування, розподіл повітря по приміщенню, зниження рівня шуму і т.д., і визначає якість повітря і комфорт перебування людей в приміщенні.

Таких пристроїв в системі вентилювання може бути від одного до декількох. Крім правильного підбору вентилюють пристроїв необхідно професійно організувати всі технічні заходи, що визначають в кінцевому підсумку якісну роботу вентиляції приміщень в цілому. Наприклад, технічно правильне виготовлення повітропроводів забезпечує запобігання витокам, а чітке унормування швидкості потоку руху повітря дозволяє зменшити рівень шуму.

Таких організаційних моментів багато. І пристрій системи вентиляції передбачає обов'язкове попереднє проектування, яке і визначає склад системи вентиляції та проведення необхідних розрахунків для її якісної конструкції, оскільки абсолютно ясно, що професійне вентилювання не те саме, простому провітрювання приміщення через відкриту кватирку або відкрите вікно. Природне вентилювання приміщення через просте надходження повітря через вікно, насправді, не вирішує поставлене завдання забезпечення якості повітря. Це, так званий, неорганізований повітрообмін. І якісним він бути не може.

Забезпечити комфортний мікроклімат приміщень підвладне тільки сукупної роботі систем вентиляції та кондиціонування. Характерна для останніх літніх періодів виснажлива спека на практиці чітко показала важливість кондиціонування повітря в приміщеннях. Сьогодні кондиціонування повітря всередині приміщень за рахунок створення його певних параметрів і їх автоматичної підтримки - єдина можливість створити комфортні умови в приміщенні. І не тільки влітку, а й в період міжсезоння, коли опалювальні системи не працюють. У приміщенні мікроклімат буде абсолютно не залежати від зовнішніх атмосферних умов.

Система кондиціювання грунтується на єдиному агрегаті - кондиціонері. Система вентиляції і кондиціонування забезпечує потрібну температуру повітря, його рухливість, необхідну відносну вологість, допустиму концентрацію шкідливих виділень і запиленість повітря. Традиційна вентиляційна система не включає в себе устаткування для осушення і охолодження повітря, тому малоефективна в літній період, оскільки не може забезпечити оптимальність і комфортність його температури і вологості. Тому вона розрахована на підтримку допустимих параметрів повітря в приміщенні. Складніша система кондиціонування повітря набагато потужніше і технологічно досконаліший. Вона забезпечує всі необхідні параметри повітря в приміщення. Строго кажучи, чітко розмежувати систему кондиціонування і систему вентиляції не можна, якщо вони «працюють» спільно.

Необхідно ще раз зробити акцент на тому, що таку систему можна використовувати не тільки для охолодження, але і для нагріву приміщень. Тільки в першому випадку відбувається переміщення охолодженого повітря, а в другому - підігрітого. Взагалі, циркуляція повітря, що забезпечується системою вентиляції, має назву «повітряний режим будівлі». Цей режим включає в себе всі три завдання по вентиляції повітря: крайову (вибір способу переміщення повітря в приміщення, його обробки), внутрішню (рух повітря всередині приміщення з розрахунком його необхідного обміну і розподілу) і зовнішню (вибір способу виведення повітря з приміщення, розрахунок допустимих викидів, визначення місця установки вихлопних пристроїв та ін.).

Системи кондиціонування і вентиляції обов'язково повинні відповідати санітарно-гігієнічним, енергетичною, економічною і іншим передбаченим вимогам.Таким, як вимоги пожежної безпеки, будівельно-монтажні, архітектурно-будівельні, екологічні вимоги і т.д. Однак, потрібно пам'ятати, що прийняття правильного технічного рішення - це завжди компроміс. Чим більше можливостей системи, тим більше буде потрібно додаткового обладнання, тим вище кінцева вартість системи і вартість витрат на її обслуговування, експлуатацію та ремонт.

Це в повній мірі можна віднести і до таких систем, як системи вентиляції та кондиціонування. Неправильний вибір виконавця робіт з проектування, узгодження та встановлення цих систем - це завжди перевитрата коштів, якщо не при виконанні робіт, то при експлуатації і ремонті - точно. Крім того, системи вентиляції та кондиціонування мають прямий вплив на здоров'я людини. Саме тому так важливо звернутися до висококваліфікованих фахівців з великим напрацьованим досвідом по роботі і обслуговуванню систем кондиціонування і вентиляції. Давайте докладніше зупинимося на вимогах до систем вентиляції та кондиціонування.

Технологічне вимога визначає якість повітря всередині приміщень, відповідне технології процесів, які там відбуваються. Санітарно - гігієнічні вимоги визначають якість повітря в приміщенні по його відповідності санітарним нормам. Енергетичні вимоги припускають мінімальну витрату електричної і теплової енергії. Конструктивно-технологічні вимоги - це вимоги щодо застосування найсучасніших і максимально ефективних способів проектування і установки систем вентиляції та кондиціонування. Ці вимоги безпосередньо пов'язані з вимогами економічними і експлуатаційними.

Як правило, чим новіше і ефективніше обладнання, тим воно дорожче, але зате вимагає менше витрат при експлуатації і ремонті. Так що, як ми вже говорили вище, компромісу не уникнути. Не на останньому місці знаходяться вимоги з протипожежної безпеки. Тут необхідно передбачити не тільки запобігання виникненню при експлуатації системи самої пожежі, а й неможливість перекидання полум'я через систему вентиляції з приміщення в приміщення. Екологічне вимога - це вимога по незабруднене довкілля в процесі роботи системи і викиду відпрацьованого повітря в атмосферу. Будівельно-монтажні вимоги повинні дотримуватися при монтажі, забезпечуючи високу якість роботи системи. Архітектурно - будівельні вимоги - не повинно бути порушень внутрішнього і зовнішнього інтер'єру приміщень і будівель.

Як класифікуються системи вентиляції по функціональному використанню та конструктивними особливостями?

Вентиляційні системи за призначенням бувають припливні і витяжні. Припливні системи здійснюють подачу повітря в приміщення, витяжні - його видалення з приміщення. Це дещо умовний підрозділ, оскільки є змішані припливно витяжні системи з рециркуляцією повітря в приміщення і з нього.
Системи вентиляції бувають з механічним (за допомогою вентиляторів) і природним (під дією тиску гравітації) збудженням руху повітря.
Системи вентиляції бувають загальнообмінні (охоплюють весь обсяг приміщення) та місцеві (забезпечують надходження або видалення повітря з певних робочих зон, наприклад, на шкідливих для здоров'я людей виробництвах).
Системи вентиляції бувають безканальні і канальні залежно від наявності повітропроводів
Тільки фахівці з систем вентиляції можуть вірно визначити в залежності від поставлених завдань і мінімізації витрат який тип систем необхідно вибрати. І тільки в кожному конкретному випадку, а не «взагалі». Іноді, наприклад, вигідніше і зручніше обслуговувати приміщення декількома вентиляційними системами.

Що стосується систем кондиціонування, то їх кваліфікують за вісьмома параметрами.

Призначення. Технологічні системи кондиціонування забезпечують умови технології процесів. Комфортні системи кондиціонування призначені для задоволення санітарно-гігієнічних вимог за певними параметрами повітря в приміщенні.
Системи кондиціонування бувають сезонні і цілорічні.
Залежно від схеми обробки повітря системи кондиціонування бувають: рециркуляційні, прямоточні і комбіновані.
Системи кондиціонування бувають центральні та місцеві залежно від характеру зв'язку з приміщенням.
Залежно від кількості обслуговуваних зон системи кондиціонування бувають багатозональні і однозональние.
За тиском системи кондиціонування бувають високого, середнього та низького тиску.
Системи кондиціонування поділяються за відсутності або наявності власного джерела холоду і тепла на неавтономні і автономні.
Щодо забезпечення кліматичних умов всередині приміщення системи вентиляції бувають першого, другого і третього класу.

Найбільш поширені і затребувані до недавнього часу автономні віконні кондиціонери призначені для обробки повітря в офісних та житлових приміщеннях. Сьогодні їх ринок збуту істотно зменшився, проте відомі фірми-виробники продовжують їх випускати. Параметри таких кондиціонерів: по холоду від 1.5 до 7 кВт, рівень шуму - від 50 до 75 дБ, електрична потужність не перевищує 2.5 кВт, тепловий насос - 10 кВт, коефіцієнт термічної ефективності 2.3 - 2.6.

Тепер кілька слів саме про нас. Ми займаємося проектуванням і узгодженням систем вентиляції та кондиціонування, маємо багаторічний досвід, високу професійну підготовку, відмінну ділову репутацію. Враховуємо всі вимоги замовника і норми, технічні та архітектурні нюанси об'єкта. Вам, безсумнівно, сподобається співпрацювати з нами.